Регулювання платіжних взаємовідносин вимушено переміщених осіб через створення банків часу
Ключові слова:
банк часу, трудова міграція, вимушено переміщені особи, безробіття, реабілітаціяАнотація
Під впливом бойових дій, руйнації приміщень та системної кризи в економіці країни зростають обсяги внутрішньої міграції. У результаті цього, а також з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації, проявів насильства та порушень прав людини значна частина населення Донецької та Луганської областей змушена залишити свої місця проживання. Достатньо високою є інтенсивність виходу внутрішньо переміщених осіб із стану економічної активності. Кількість вимушено переміщених осіб на поточний момент вже перевищила 1 млн. осіб. Наявна ситуація стає загрозою стрімкого зростання безробіття та поширення ризиків бідності в країні, а її вирішення потребує невідкладного пошуку засобів для залучення та повернення цих осіб у сферу зайнятості. Одним із засобів вирішення цієї проблеми може стати формування банків часу.Посилання
Лібанова Е.М. Вимушене переселення з Донбасу: масштаби та виклики для України / Е.М. Лібанова // Матеріали Міжнародної науково-практичної конференції «Внутрішньо переміщені особи в Україні: реалії та можливості» – К.: Інститут економіки та прогнозування НАН України. - 27.02.2015 р.
Стан та проблеми внутрішньо переміщених осіб на ринку праці / Програма працевлаштування та професійного навчання внутрішньо переміщених осіб на 2015-2016 роки.
Балакірєва О. Трудовий потенціал та рівень державної підтримки внутрішньо переміщених осіб (за результатами соціологічного дослідження «Оцінка потреб внутрішньо переміщених жінок та осіб похилого віку в Україні») / О. Балакірєва // Матеріали Міжнародної науково-практичної конференції «Внутрішньо переміщені особи в Україні: реалії та можливості» – К.: Інститут економіки та прогнозування НАН України. - 27.02.2015 р.
Cahn, Edgar S. No More Throw Away People. Washington, DC: Essential Books, 2004.
Банк времени - Time Bank [Електроний ресурс]. – Режим доступу: http://bankvremeni.ucoz.ru/publ/bank_vremeni/teorija/bank_vremeni_time_bank/3-1-0-2. – Вид з екрану.
Лившиц В.М. Методические рекомендации для перевода ИТР и служащих предприятия на скользящий (гибкий) график работы / В. М. Лившиц.- Кохтла-Ярве: НИИ сланцев, 1977.
Никонова Г. Ф. Применение скользящего графика работы на Кохтла-Ярвеском хлебокомбинате: Тез. Респ. науч.-практ. конф. Кохтла-Ярве, 22-23 мая 1980 г./ НИИсланцев. Кохтла-Ярве, 1980. С. 79-80.
О. Блащук Банк времени – самый надежный банк [Електроний ресурс]. – Режим доступу: http://www.prostobank.ua/finansovyy_gid/byudzhet/stati/bank_vremeni_samyy_nadezhnyy_bank. – Вид з екрану.
Лукьянова З. Время – деньги: первый в Украине банк обмена услугами [Електроний ресурс]. – Режим доступу: http://projects.platfor.ma/vremya-----dengi-pervyi-v-ukraine-bank-obmena-uslugami/. – Вид з екрану.