Кредити міжнародних фінансових організацій як джерело стабілізації фінансової системи України.

Автор(и)

  • M. Savchenko Донецький національний університет імені Василя Стуса

DOI:

https://doi.org/10.31558/2307-2296.2019.1.15

Ключові слова:

міжнародна фінансова організація, кредити, співробітництво, МВФ, МБРР, ЄБРР, ЄІБ

Анотація

В статті досліджено вплив кредитів міжнародних фінансових організацій на фінансову систему України. Проаналізовано динаміку обсягів фінансових ресурсів, залучених від міжнародних фінансових організацій та МВФ для реалізації інвестиційних проектів України. Розглянуто позитивні і негативні сторони кредитування країни МВФ.

В статті обґрунтовано, що зовнішні запозичення є одним із реальних інструментів пом’якшення фінансових проблем та пожвавлення фінансової кон’юнктури в країні. Визначені чинники, що можуть призвести до загострення фінансової кризи: неефективний механізм залучення та використання позик, дефіцит державного бюджету та платіжного балансу.

Здійснена спроба побудови моделі зв’язку між обсягами кредитування міжнародними фінансовими організаціями та станом (профіцит/дефіцит) Державного бюджету України, офіційним курсом гривні до долара США, офіційними резервними активами Національного банку України. Основним науковим результатом дослідження стало прогнозування всіх факторних ознак побудованої моделі обсягів кредитування міжнародними фінансовими організаціями та на їх основі визначено рівень кредитування на наступний рік.

Біографія автора

M. Savchenko, Донецький національний університет імені Василя Стуса

д.е.н., професор

Посилання

Закон України «Про вступ України до Міжнародного валютного фонду, Міжнародного банку реконструкції та розвитку, Міжнародної фінансової корпорації, Міжнародної асоціації розвитку та Багатостороннього агентства за гарантіями інвестицій» № 2402-XII від 03.06.1992 р. Верховна Рада України URL: http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/2402-12/

Державна служба статистики України. Офіційний сайт. URL: http://kved.ukrstat.gov.ua/

##submission.downloads##

Номер

Розділ

Статті